Follow my blog with Bloglovin
Oczekiwanie, w przeciwieństwie do wyczekiwania, jest bardzo miłym stanem. Przepełnionym, pokojem i spokojem, przesiąkniętym nadzieją, owianym powiewem otwartej przestrzeni, świeżego powietrza i połechtanym promieniem świetlistej wizji na przyszłość. W takim stanie oczekiwania się właśnie znajduję. I jest mi dobrze i bardzo błogo na duszy, a myśli jak dzikie, nieokiełznane rumaki wybiegają w przyszłość, galopując po bezkresnych łąkach planów, nadziei, oczekiwań, marzeń.

Oczekuję wiosny, ciepłego promienia na twarzy, szumu wezbranego roztopami strumienia, charakterystycznego kapania z dachu, oznaczającego odwilż. Czekam na pierwsze śpiewy ptasie, pierwsze poruszenie w przyrodzie i w gospodarstwach na naszej wsi. Oczekuję naszego Maleństwa, oraz każdego nowego etapu naszego bycia 2 w 1.

W tym przyjemnym stanie oczekiwania, robię plany i listy. Przygotowuję się do nadchodzących wydarzeń tworząc strategie działania. Szukam, wybieram i przebieram, zapisując wszystko skrzętnie, żeby z głowy nie uciekło. Powstała już bardzo obszerna lista wyprawkowa, podzielona na konkretne działy: ubranka, pielęgnacja, wyposażenie, mama i dom. Lista stale się powiększa i doprecyzowuje.

źródło: internet
Staram się dokonać wyborów już na tym etapie, dowiadując się np. jaki termometr powinnam kupić, albo jaki proszek do prania dziecięcej odzieży najmniej uczula. Dzięki temu wiele rzeczy mamy już "obcykanych", wiemy co chcemy, pozostaje to kupić lub zamówić.

Z pierwszych ważnych rzeczy, mamy już łóżeczko! W trakcie przygotowywania jest też komoda Maleństwa, którą dostaliśmy od rodziców i której przywracam właśnie drugą młodość. Na swoją kolej do szlifowania i malowania czeka też półka na książeczki, bajeczki i inne cuda. Kupić pozostanie nam dywan i fotel do karmienia.

To samodzielne przygotowywanie mebelków sprawia nam wielką frajdę. Miło będzie patrzeć na efekt końcowy, wiedząc że powstawał w pocie czoła i z miłością w sercu. Podział obowiązków przy tym mamy bardzo sprawiedliwy: Ja szlifuję, T. maluje. Komoda w wersji dzisiejszej, z pierwszymi zmatowionymi powierzchniami. Na szczęście przy tym okazie nie będzie zbyt wiele pracy. Muszę pozbyć się lakieru, pomalować i wymienić uchwyty.
Po kolejnej długiej przerwie, witam się styczniowo. Ostatni miesiąc minął bardzo intensywnie. Przygotowania do Świąt, Święta, Nowy Rok i połowa stycznia kręciły się wokół spotkań z ludźmi, podróży i załatwiania spraw tych bardziej i mniej naglących. Ten tydzień jako pierwszy od dawna (od jakiś dwóch miesięcy) mogę określić mianem - niczego nie muszę. Oczywiście wypadało by wykonać kilka telefonów i zabrać się za odkładane na później sprawy, ale "się nie pali". W tym wszystkim zabrakło mi czasu, a może i chęci, na relacje bożonarodzeniowe, podsumowania noworoczne i snucie planów (przynajmniej tu na blogu).

A czas to dla Nas wyjątkowy, długo oczekiwany i wytęskniony. Świat się przebiegunował, priorytety nieco zmieniły, a to co wydawało się do życia konieczne, teraz schodzi na plan dalszy. Moją głowę zaprzątają myśli zupełnie innego rodzaju, niż to co ugotować na obiad, albo że już południe, a ja jeszcze nie ogarnęłam domu ;P Snuję się po przestrzeni internetu w poszukiwaniu przeróżnych cudowności, które już nie długo będą nam do życia niezbędnie potrzebne. Znowu intensywnie planuję i układam w głowie meble...wybieram dodatki i ubranka...


Mimo, że to czas błogosławiony, nie mogę doczekać się  kiedy wezmę w ramiona, przytulę, ucałuję i zapatrzę się (bo zakochani już jesteśmy). Także do czerwca blog może przybrać nieco inny charakter... z remontowo - wiejskiego, w zwyczajnie życiowy, a na tym etapie mocno dzieciuszkowy.

Dlatego dla tych, których tematyka powyższa interesuje nieco mniej, wprowadziłam pewne zmiany. Pod banerkiem znajdziecie zakładki tematyczne, w których pojawiać się będą konkretne, wybrane notki ze strony głównej. Jako, że blogger w tematyce podstron zmusza mnie do łopatologii kopiuj - wklej, uzupełnienie wszystkich kategorii zajmie mi trochę czasu. Na razie oddaję w Wasze ręce "Ogród".