Follow my blog with Bloglovin

Projekty zmian

Udało mi się stworzyć bardzo nieprofesjonalny projekt zmian w układzie pomieszczeń na parterze. Nieprofesjonalny z dwóch podstawowych powodów: po 1 zupełnie się na tym nie znam, po 2 do dyspozycji mam tylko Painta oraz Worda i właśnie za pomocą owych programów powstał niniejszy projekt.

Parter przed zmianami
Przede wszystkim pozbyliśmy się niepotrzebnych ścianek działowych, które wcześniej odgradzały kuchnię i pokój oraz sień pierwszą od drugiej. Dzięki tym posunięciom zyskaliśmy przestronny i jasny salon oraz otwartą na przedpokój kuchnię. Docelowo do domu dołączony zostanie ganek, który służyć będzie za przedpokój, więc otwarta kuchnia nie będzie problemem. Zdecydowane nowości to łazienka, której wcześnie nie było oraz kotłownia. Z tymi pomieszczeniami mamy najwięcej pracy ponieważ wymagają stworzenia ich od podstaw. Instalacji pieca, kotła i przepływowego podgrzewacza wody, rozprowadzenia wielu rur i rureczek, jak również kanalizacji. Co do kanalizacji to mamy szczęście, trafiliśmy na najlepszy moment, ponieważ od marca gmina rozpoczyna kanalizację naszej wioski. Mam nadzieję, że prace pójdą na tyle szybko, że nie będzie potrzeby kopania szamba. Wprowadziliśmy również drobne zmiany w ilości i lokalizacji okien i drzwi, dzięki czemu pomieszczenia nabrały większej harmonii i symetrii.

Plan zmian
P.S wcześniej również istniały schody na piętro, zwyczajnie zapomniałam je dorysować ;)

Na koniec podzielę się z Wami moją małą radością. Zamieszkała ze mną mała 3 miesięczna kotka - psotka. Kicia wabi się Tiga i wygląda jak tygrys w wersji mini.

1 komentarz:

  1. hihi czemu zaraz nieprofesjonalne? Chylę czoła, ja bym czegoś takiego w wordzie i paincie nie stworzyła , rozbestwiłam się i używam prostszych do tego programów ;) Fajny dom będziesz mieć , ach... jak ja bym już też chciała ...:)
    Kot mnie rozczulił, nie ma nic ukochańszego niż mały kociak, no może dorosły kot ;)

    OdpowiedzUsuń