Follow my blog with Bloglovin

Wykończenia - wykańczają

Jesteśmy na etapie wykończeń. Ułożyliśmy panele, montujemy listwy przypodłogowe, bawimy się elektryką zakładając gniazdka i włączniki. Akrylujemy, zakładamy maskownice, montujemy światła schodowe. I wszystko to zajmuje bardzo dużo czasu, a spektakularnych efektów nie widać. Taka drobna dłubanina może wykończyć. Kiedy malowaliśmy, cały dzień pracy przynosił bardzo widoczny efekt. Układając panele widzieliśmy efekt i my i każdy kto nas odwiedził. Teraz spędzamy całe czas na bawieniu się kolorowymi kabelkami a efektów brak. Bo kto zwraca uwagę na małe białe kwadraciki wiszące na ścianach? Albo listwy przyścienne? Nie wspominając o zmianie koloru bejcy na belkach sufitowych?

Na życzenie przedstawiam kilka zestawień fakturowo/kolorystycznych.

Parapety


Panele salon

Belki salon

Gniazda i włączniki

Schody

Parter zdominowały wenge, biel, beż, orzech i rudy, zestawione na zasadzie kontrastów. W podobnych kolorach będą meble. Tymczasem czekają nas: obudowa kominka i montaż listew łączeniowych. Później powtórne malowanie i meblowanie... koniec już chyba niedaleko?


2 komentarze:

 1. Ależ wszystko pięknie wygląda!
  I panele i te ciemne belki na suficie i schody!
  A jak porządnie masz te wyłączniki zrobione?!
  U mnie to jest jedna plątanina kabli!
  Piękny będzie Twój dom.
  Ciekawa jestem obudowy kominka, ja swój obrzuciłam gliną, ale nie za bardzo wyszło i będę musiała coś innego pomyśleć.
  Serdeczności posyłam

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę zapytać o kolor tych pięknych paneli i firmę. Też chcemy ażurowe schody i jeśli to możliwe może mogę liczyć na jakieś namiary.
  Poza tym ciekawy i ładny blog. Będę zaglądać!

  OdpowiedzUsuń