Follow my blog with Bloglovin

Post kuchenny

Co nam najbardziej doskwiera... brak kuchni. Oczywiście pomieszczenie jest i prowizoryczna kuchnia też. Jednak daleko jej do komfortu kuchni funkcjonalnej, dodatkowo oko cieszącej. Lodówka i gazówka pamiętają jeszcze ręce mojej babci, stół i kredens zresztą też. Wspomnę tylko, że było to daawnooo temu.

Taki stan rzeczy wynika zapewne z faktu, że dla nas kuchnia jest najbardziej skomplikowanym logistycznie, estetycznie, etc. projektem. Każde z nas ma swoje wymagania względem niej. Dla mnie najważniejsza jest funkcjonalność połączona z estetyką. Kuchnia ma być jasna z ciemnym blatem. Oszklone szafki ze szprosami, z centralnie umieszczonym piekarnikiem i zlewem pod oknem. Mój luby stoi na stanowisku, że wszystko ma być porządne i na lata. Zwraca więc baczną uwagę na prowadnice, zawiasy, wykończenie frontów, etc. Moja mama napomina:  duży blat, z dużą powierzchnią roboczą. Najlepiej też dla nas wszystkich było by gdyby majątku owo spełnienie kuchennych marzeń nie kosztowało.

W efekcie długo trwających dyskusji i zabiegów powstał projekt. Powstał on w naszych głowach, po czym przeniósł się do programu graficznego i tak naszym oczom ukazała się ona...
kuchnia naszych marzeń... Wiemy teraz już dokładnie jak wygląda i bardzo, bardzo nam się podoba. Ostatnim etapem jest znalezienie wykonawcy. Propozycję mamy na razie jedną - 15 tyś. bez osprzętu... troszkę to drogo. Mam nadzieję, że uda się znaleźć coś tańszego.

Tymczasem wracam do mojej prowizorki obiad robić. Pa.

8 komentarzy:

 1. Projekt piękny :D również marzę o białej kuchni, z tym że blat byłby w kolorze drewna- jasny dąb albo coś w tym stylu. Tylko nie wiem( a w zasadzie wiem tylko odsuwam tą myśl) jak będzie wyglądać jasna kuchnia w zetknięciu z łapkami dzieci. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że będzie wyglądać jak każda inna...będzie brudna ;) My blat dostosowany mamy do stolarki. Drzwi, belki i schody - do nich dobieraliśmy blat. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Bardzo ładnie będzie:) a cenę niezłą sobie krzyknęli... Mogę Ci polecić wykonawcę mebli, ale nie wiem czy robi kuchnie tradycyjne. Na pewno jest solidny i w miarę tani:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Mamy kolejną wycenę i nie jest źle, więc może się uda za niedługo normalnym gotowaniem cieszyć :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Meble kuchenne, według obecnego kanonu dzielimy na 2 rodzaje: nowoczesne i klasyczne (tudzież tradycyjnymi zwane). Nasza należy do tych drugich. I jesteś pierwszą osobą, która mówi że będzie nowocześnie... Zazwyczaj słyszę że właśnie starodawnie i tradycyjnie, nie na wysoki połysk, z klamkami, etc... :)

   Usuń
 4. Kuchnia na pewno będzie cudowna i co najważniejsze będziecie się w niej dobrze czuli, bo będzie taka... Wasza ;)
  A i praktyczność idzie również w parze.
  Pozdrawiam cieplutko,
  Ilona

  OdpowiedzUsuń