Follow my blog with Bloglovin

Nadrabiamy zaległości


Zaległości ogrodowe mamy spore. Nie tylko przedłużająca się zima zdwoiła nam ilość pracy. Od ponad roku ogród zszedł na plan dalszy, a wszystkie nasze działania kręciły się wokół domu. Toteż teraz nadrabiamy. Grabimy liście i kosimy trawę jednocześnie. Sadzimy krzewy, siejemy warzywka.

Pogoda niestety nam nie pomaga. Zaplanowany urlop majowy minął pod znakiem deszczu i raczej chłodu niż ciepła. Nie zdążyliśmy skosić trawy zeszłorocznej w całości, a tegoroczna w miejscach już skoszonych gotowa jest do ponownego koszenia. Deszcz nie pozwalał pobielić drzewek, a część owocowych już kwitnie! Przyroda nadrabia stracony wiosenny miesiąc. My zaś musimy za nią gonić z pracami.Dzisiejszy dzień przyniósł poprawę. Bez deszczu i słonecznie, w sam raz na niedzielne leniuchowanie w ogrodzie. Im bardziej się przyglądam tym bardziej mnie to wszystko zachwyca.


Może to banalne i oklepane, ale mam wrażenie że mieszkamy w najpiękniejszym zakątku świata. Nasz osobisty raj pachnie czeremchą, brzęczy pszczołami i bączkami, rozbrzmiewa koncertami ptasimi. Niby wszystko już dobrze znane, a zachwyca stale od nowa.


4 komentarze:

 1. Fajny pomysł z tym drugim zdjęciem :) Powodzenia w dalszych pracach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, a ja głupia myślałam, że mój Skrawek Nieba najpiękniejszy:)))Pozdrawiam serdecznie, wytrwałości życzę, bo ja z fazy zachwytu wpadłam w fazę przerażenia- jak temu wszystkiemu podołać???

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogród jest rzeczywiście wymagający, ale za to później się pięknie odwdzięcza. ;))
  U nas było mnóstwo pracy,a u Ciebie tej pracy musiało być więcej, z wiadomych względów.
  Szkoda, że pogoda w majówkę nie dopisała... ale mam nadzieję, że się szybko uporacie z zaległościami. ;)
  To nie jest wrażenie, to prawda! ;)
  Bo to Wasze miejsce! :)
  Pozdrawiam cieplutko,
  Ilona

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie też mnóstwo pracy, nieraz nie wiadomo w co ręce włożyć... ale pózniej jak się usiądzie pod drzewkiem i popatrzy na to całe piękno, to naprawdę ma się nieodparte wrażenie... że zamieszkało się w... raju na ziem!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń